Serwis o zwierzętach

 
 
Forum Pupileo.pl
Artykuły Pupileo.pl
Zdjęcia Pupileo.pl
kleszcze, pchły, komary robaki i odrobaczanie > Psy molosy to nasza pasja! > kynologia > rasy > weterynaria > forum
Pchly - START advantage pchły zoonozy lekarze Bayer HealthCare

dla lekarzy wet.

 
 
pchły advantix pchły

 


Pchły - Advantage - Bayer HealthCare Dział Weterynaryjny
>>> Zapobieganie i zwalczanie inwazji pcheł

 

 

 
Zobacz w Czytelni dział
tematyczny weterynaria kliknij

W górę

Advantage powstrzyma pchły w 5 minut

 

1. Zabija pchły w ciągu godziny, poraża ich aparat gębowy w kilka minut.
2. Niszczy larwy w otoczeniu zwierzęcia.*
3. Zapobiega alergii na pchły u psów i kotów (APZS).

4. Równie skuteczny po kąpieli.
5. Bezpieczny dla dzieci i środowiska.
6. Bezpieczny dla suk i kotek ciężarnych, karmiących oraz szczeniąt i kociąt.


Wytwórca: Bayer AG, Niemcy
Importer: Bayer Sp. z o.o. Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa

Skład: 1 ml roztworu zawiera 100 mg imidaklopridu

Właściwości : Imidakloprid, pochodna imidazolu, jest substancją o działaniu insektobójczym stosowanym do zwalczania pasożytów zewnętrznych. Należy do nowej grupy związków o nazwie chloronikotynyli.
Ze względu na swoją budowę chemiczną jest nitroguanidynochloronikotynylem
Imidakloprid łączy się trwale z postsynaptycznymi receptorami nikotynowymi układu cholinergicznego, blokuje przewodzenie bodźców nerwowych powodując paraliż i śmierć owadów.
Ze względu na barierę krew-mózg, którą imidakloprid przenika tylko w niewielkim stopniu, oraz odmienną budowę receptorów nikotynowych Advantage jest bezpieczny dla ssaków.
Obserwuje się dobrą tolerancję na lek nawet po stosowaniu dawek przekraczających 10 razy dawkę terapeutyczną. W przypadku niezgodnego z zaleceniem sposobu przyjęcia leku np. doustnie (przez ludzi i zwierzęta) ryzyko wystąpienia zatrucia jest minimalne. Jeśli wystąpi, przebiegać może z objawami zaburzeń koordynacji ruchowej, drgawkami, drżeniem mięśni i zwolnieniem częstości oddechów.
Po nakropleniu na skórę zwierzęcia preparat w krótkim czasie rozprzestrzenia się po jej powierzchni, działając w sposób kontaktowy. Preparat działa bardzo szybko. Większość pcheł ginie w ciągu pierwszych godzin od zastosowania zanim zdąży ugryźć zwierzę.

Wskazania: Do zapobiegania i zwalczania inwazji pcheł u psów.

Przeciwwskazania: Nie stosować u szczeniąt poniżej 8 tygodnia życia.

Działania niepożądane: Z powodu gorzkiego smaku, może wystąpić u psów okresowe ślinienie się w przypadku zlizania preparatu z miejsca podania, bezpośrednio po aplikacji.

Interakcje: Nie są znane.

Dawkowanie i stosowanie:
 

Psy o wadze < 4 kg m.c. - 1 tubka Advantage 0,4 ml / psa
4 - 10 kg m.c. - 1 tubka Advantage 1,0 ml / psa
10 - 25 kg m.c. - 1 tubka Advantage 2,5 ml / psa
> 25 kg m.c. - 1 tubka Advantage 4 ml / psa
Przed podaniem preparatu należy dokładnie dobrać wielkość opakowania do masy ciała zwierzęcia. Po otwarciu preparatu rozchylić włosy zwierzęcia na grzbiecie między łopatkami i lekko ściskając tubkę zdeponować jej zawartość na skórze pacjenta. Nie wcierać. Unikać bezpośredniego kontaku środka z błonami śluzowymi i oczami.
98 - 100% pcheł ginie w ciągu pierwszej doby od zastosowania preparatu. Jednokrotna terapia zabezpiecza zwierzę przed inwazją na okres 4 tygodni.

Karencja: Nie dotyczy

Warunki przechowywania:
Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu

Trwałość: 48 miesięcy

Ostrzeżenia ( ogólne środki ostrożności):
Preparat do użytku zewnętrznego. Unikać kontaktu ze skórą, oczami i ustami. Po zabiegu dokładnie umyć ręce. Podczas zabiegu nie jeść, nie pić, nie palić. W przypadku kontaktu preparatu ze skórą wykonującego zabieg zmyć wodą i mydłem. Sporadycznie, podobnie jak przy stosowaniu innych preparatów mogą wystąpić reakcje ze strony skóry (np. świąd, podrażnienie, alergia). Przy dostaniu się do oka obficie wypłukać je wodą. W razie utrzymującego się podrażnienia oraz po przypadkowym połknięciu udać się do lekarza. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci oraz z dala od żywności i pokarmu dla zwierząt.
WYŁĄCZNIE DLA ZWIERZĄT

Opakowania:
Tubka polietylenowa o pojemności 0,4 ml, 1 ml, 2,5 ml lub 4 ml; 4 tubki w kartonowym pudełku.
Świad.Rej. nr: P-409/97

*) Hopkins, T.J., Woodley, I. & Gyr, P. (1997) Imidacloprid Topical Formulation: Larvicidal Effect against Ctenocephalides felis in the surroundings of treated dogs. Compend Contin Educ Pract Vet Vol. 19(5), 1997.

Potrójna ochrona psa - kliknijDodatkowe Informacje o innych kroplach firmy Bayer. Zgodnie z obowiązującymi na terenie RP przepisami, reklama produktów leczniczych wydawanych wyłącznie na podstawie recepty może być kierowana jedynie do osób uprawnionych do wystawiania recept oraz osób prowadzących zaopatrzenie w te produkty.
W dalszej części serwisu mogą znajdować się informacje o charakterze promocyjnym dotyczące produktów leczniczych wydawanych wyłącznie na podstawie recepty.

Jeżeli zatem jest Pan(i) osobą uprawnioną do wystawiania recept lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze wydawane wyłącznie na podstawie recepty, prosimy kliknąć na
"TAK".

Jeżeli nie należy Pan(i) do żadnej z grup wskazanych powyżej zapraszamy do oglądania stron informacyjnych, których wykaz zostanie pokazany po kliknięciu na "NIE". Mamy nadzieję, że do zapoznania się z kolejnymi informacjami o ochronie psów przed pasożytami, zachęci również Państwa gra, dostępna pod łączem "NIE". Lekarze weterynarii wiedzą, w czym rzecz.
 
pchły-advantix
Jeżeli zatem jest Pan(i) osobą uprawnioną do wystawiania recept lub osobą prowadzącą zaopatrzenie w produkty lecznicze wydawane wyłącznie na podstawie recepty, prosimy kliknąć na "TAK".
Chroń psa przed pasożytami - Gra
Jeżeli nie należy Pan(i) do żadnej z grup wskazanych powyżej zapraszamy do oglądania stron informacyjnych, których wykaz zostanie pokazany po kliknięciu na "NIE".
W górę Krople Advantage Wszystko o Pchłach Zoonozy to poważny problem - Pchły dla lekarzy wet.

Czy chcesz wrócić na początek działu poświęconego ochronie przed kleszczami, pchłami, komarami i robakami? Kliknij tu!

 

 
 

 

| redakcja | kontakt przez formularz | Dysplazja | Kleszcze | Pchły | Komary | Robaki i Odrobaczanie psów |

Pupileo.pl Mecenas walki z pasożytami u psów!

Copyright © wszelkie prawa zastrzeżone 2002 - 2013 Serwis Molosy.pl

          Reklama: Dieta bezglutenowaReklama: Kopytka